Projekty
PROJEKTY
Financované ze strukturálních fondů EU a spolufinancované státním rozpočtem ČR
Národní plán obnovy - Digitalizujeme školu
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy rozděluje školám finanční prostředky od roku 2020 do roku 2026 na vybavení žáků digitálními technologiemi pro jejich rozvoj informatického myšlení a digitálních kompetencí a na rozvoj digitálních kompetencí učitelů prostřednictvím Národního plánu obnovy v rámci komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace.
Finanční prostředky slouží školám na:
- Digitální učební pomůcky pro rozvoj informatického myšlení a digitálních kompetencí
- Prevenci digitální propasti pro znevýhodněné žáky
Národní plán obnovy - Podpora sociálně znevýhodněných žáků v ZŠ
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zaštiťuje dotační výzvu na podporu škol s nadprůměrným zastoupením sociálně znevýhodněných žáků. Tato výzva je zaměřena na posílení školy jako instituce připravené na práci s žáky se sociálním znevýhodněním a heterogenními kolektivy obecně. Díky různým podporovaným aktivitám škola posílí roli přirozeného partnera rodin i dalších aktérů pečujících o děti a mládež. Cílem je zejména zvýšení školní úspěšnosti žáků, jejich motivace k učení a celkový well-being.
Národní plán obnovy - Doučování žáků
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zaštiťuje dotační výzvu na podporu doučování žáků se sociálním. Lze realizovat individuální i skupinové doučování žáků základních a středních škol se sociálním znevýhodněním k vyrovnání dopadů pandemie covid-19 na jejich vzdělávací výsledky, včetně podpůrné komunikace se zapojenými žáky, jejich školami a v případě nezletilých žáků s jejich zákonnými zástupci, která je nedílnou součástí doučování.
Šablony III - Motivací ke školní úspěšnosti
Cílem výzvy je rozvoj mateřských a základních škol formou zjednodušených projektů (tzv. šablon). Aktivity jsou zaměřeny na personální podporu škol, realizaci projektových dnů, doučování, podporu ICT, odborně zaměřená tematická setkávání a spolupráci s rodiči, vzdělávání pedagogů prostřednictvím tandemové výuky, vzájemných návštěv nebo zahraničních stáží apod.
Realizace od 09/2020 - 08/2022.
Jako klíčové aktivity byly v naší škole vybrány:
- Využití ICT ve vzdělávání v ZŠ - nákup tabletů
- Klub pro žáky ZŠ - badatelský klub
- Doučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem
- Projektový den ve výuce
- Projektový den mimo školu
- Spolupráce s rodiči žáků ZŠ a veřejností
Výzva č.56
Realizace: 07/2015 - 12/2015
V rámci výzvy č. 56 programu OPVK jsme si zvolili jako klíčové aktivity:
- šablonu č. 1 - Čtenářské dílny jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti
- šablonu č. 2 - Zahraniční jazykový kurz pro učitele.
Veškeré výstupy se nám podařilo realizovat. Realizovaný projekt byl pro naši školu velkým přínosem především díky možnosti obnovení a rozšíření školní knihovny a vycestování učitele do zahraniční. Výrazně se zvýšil zájem žáků o půjčování knih a došlo k evidentnímu zlepšení čtení a čtenářské gramotnosti žáků. Znalosti a zkušenosti z jazykového kurzu obohatily výuku anglického jazyka.
Využíváme ICT ve výuce
Realizace: 11/2014 - 07/2015
Projekt se zaměřuje na vzdělávání pedagogických pracovníků (zvýšení a rozšíření kompetencí) v oblasti používání nových ICT technologií se specifickým zaměřením na praktické využití ve výuce. Realizací projektu dojde k prohloubení a rozšíření nabídky dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP) a rozvoje znalostního kapitálu, vytvoření produktů pro DVPP po celé České republice a jejich provázání na aktuální trendy v oboru ICT.
Projekt vychází z nových poznatků o učení dospělých a využívá inovační vizualizované a interaktivní formy vzdělávání. Projekt je přímo zaměřen na průnik poznatků z teorie do praxe. Záměr projektu vychází z výsledků řady nezávislých šetření (závěry ČŠI, EU, OECD atd.).
Projekt je rozdělen do 3 klíčových aktivit, zaměřujících se na koučink, mentoring a podporu pedagogických a vedoucích pracovníků škol, na DVPP k integraci ICT do výuky a na evaluaci tohoto procesu.
Hlavní výstupy:
6 vzdělávacích kurzů akreditovaných v rámci systému DVPP:
Moderní trendy ve využití ICT ve výuce
Praktické využití dotykových zařízení ve výuce
ICT v oborových didaktikách
Základy cloudových řešení
Sociální sítě a online komunita
Rozvoj dovedností pomocí ICT
webová platforma pro sdílení a výměnu zkušeností, studijních materiálů a e-learning
EU peníze školám
Projekt EU peníze školám je financován v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Jeho cílem je zlepšení podmínek vzdělávání na základních školách, a tak zkvalitnit základní vzdělávání.
Klíčové aktivity:
- Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji čtenářské a informační gramotnosti
- Vzdělávání pedagogických pracovníků ve formách a metodách výuky směřujících k rozvoji čtenářské a informační gramotnosti žáků základních škol a k individualizaci výuky v této oblasti
- Metodický kurz pro učitele cizích jazyků
- Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT
- Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků základních škol
- Inovace a zkvalitnění výuky v oblasti přírodních věd
Ostatní projekty
Vzájemně se respektujeme
Neinvestiční dotace z rozpočtu Středočeského kraje podle Programu 2016 pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu sportu, volného času a primární prevence. Specifikace akce: zapojení všech žáků I. i II. stupně do systematické práce dlouhodobějšího charakteru pomocí programů primární prevence zaměřených na práci s třídními kolektivy a na osobnostní rozvoj jednotlivce ve spolupráci s o.p.s Magdaléna, DVPP v oblasti primární prevence a spolupráce s rodiči.
Women for women: Obědy pro děti
Cílem projektu W4W: Obědy pro děti je pomoci dětem, jejichž rodiče jsou samoživitelé nebo se ocitli v tíživé životní situaci a nemohou si dovolit zaplatit dětem obědy ve školních jídelnách. Pro takové děti může být oběd ve školní jídelně mnohdy jediným pravidelným teplým jídlem denně. Díky projektu tak děti získají nejen zdravou a vyváženou stravu, kterou v období růstu tolik potřebují, ale také budou chráněny proti vyčlenění z kolektivu spolužáků - právě školní oběd je pro děti důležitou společenskou událostí.
Když slunce svítí (financ. z revolvingového fondu MŽP)
- výstavba altánu - venkovní učebny (2013)
- zasazení vegetace
Mléko a ovoce do škol
Žáci prvních až pátých ročníků dostávají 1x za měsíc zdarma ovoce, zeleninu nebo ovocné šťávy a 1-2 ks mléčných výrobků.