Vyhledávání

Kontakt

Základní škola, Mníšek pod Brdy, Komenského 886
Komenského 886
252 10 Mníšek pod Brdy

318 599 465 - 732 458 092

ID e4bmpw4

zskomenskeho886@seznam.cz

Vánoční besídka

Po dvouleté pauze jsme si opět mohli užít vánoční besídku v plné parádě. Už od listopadu jsme pilně nacvičovali jednotlivá vystoupení, abychom je mohli předvést rodičům a přátelům naší školy. 

Naše nejmenší Sluníčka na úvod zatancovala mazurku...

 

Starší Sluníčka rozpohybovala nejen sebe, ale také publikum s písničkou "Hlava, ramena, kolena, palce.."

Poté žáci navštěvující dramatický kroužek zahráli pohádku O koblížkovi...

Další vystoupení bylo plné básniček a písniček se zimní tematikou...

Starší žáci si připravili scénku o tom, jak je všechny za 20let náhoda svede do jedné cukrárny...

A vrchol vánoční besídky byla zpívaná operetka od autorů Svěráka a Uhlíře "Červená karkulka" v podání našich nejstarších žáků..

Všechna vystoupení měla obrovský úspěch, tělocvična praskala ve švech a my jsme byli rádi, že jsme to i přes trému zvládli :-) Odměnou nám byly jednohubky a vánoční cukroví, které donesly některé maminky, za což jim patří náš velký dík.

Moc jsme si to užili a už teď vymýšlíme, co předvedeme příště. Tak doufáme, že si to přijdete užít s námi :-)

 

Mikuláš

Jako každý rok, i letos nás svou návštěvou poctil Mikuláš s andělem a čerty. 

Většina z nás byla po celý rok hodná, takže se nemusela čertů vůbec bát. 

Našlo se ale pár výjimek, které během roku nějaké hříchy nasbíraly, a tak byl samozřejmě strach na místě. Naštěstí ale všechno dobře dopadlo, uličníci slíbili, že se polepší a všichni si odnesli sladkou nadílku :-)

 

Sluníčka ve Skřítkově

Když starší děti na betlémy, naše Sluníčka se jela vyřádit do Skřítkova na Dobříš :-)

Každý si tam našel to svoje :-)

Všichni jsme si to moc užili :-)

 

Výstava Betlémů

Předvánoční čas je tady, a tak jeli starší žáci načerpat atmosféru na Příbram na výstavu betlémů...

 

Zimní vycházka

Pravá zima je konečně tady a my jsme se vypravili na procházku do lesa...

.... a protože se blíží Vánoce, nazdobili jsme v lese stromeček zvířátkům. Samozřejmě jsme místo čokolád použili ovoce a zeleninu :-)

 

Preventivní program "Nejsme jen spolužáci, ale i kamarádi"

Na začátku prosince jsme se opět po roce setkali s panem lektorem Tomášem Holubem ze společnosti Život bez závislostí. Cílem letošního preventivního programu bylo zaměření se na uvědomování si a rozlišování žádoucího a nežádoucího chování v kolektivu a důležitosti navazování přátelských vztahů.

Muzeum iluzivního umění

Žáci druhého stupně se vydali do Prahy do Muzea iluzivního umění. Illuzion Art Museum Prague je totiž plné optických efektů, které si hrály s naší představivostí a rozšířily tak naše vnímání vizuálního světa o nové perspektivy. Mohli jsme si prohlédnout iluzivní výtvarné techniky napříč historií umění, ale i v současných uměleckých trendech. 

Nejenže jsme tak objevili krásná originální díla našich umělců, ale vzhledem k tomu, že byla většina děl interaktivních, jsme si s nimi mohli i hrát a bavit se.

 

Co myslíte, přeskočí nás? 

Jak by vypadala Pražská defenestrace v našem provedení :-)

Pozor, holky, letí dělová koule!

Honzík nám vyfoukal sluneční soustavu :-)

Někdo byl pasován na rytíře...

...a u někoho se to pasování trochu zvrtlo :-)

Po prohlídce interaktivních děl nám průvodkyně Bára pověděla spoustu zajímavostí o pražském orloji.

A protože jsme byli v blízkosti Staroměstského náměstí, šli jsme si na vlastní oči orloj prohlédnout :-)

 

Zdobení vánočního stromečku

Před chvílí jsme teprve nastoupili do školy, teď nás čeká první adventní neděle. Proto jsme vyrazili na mníšecké náměstí, ozdobit si svůj vánoční stromeček. Tentokrát jsme na něj dali dřevěná kolečka, která jsme nazdobili ubrouskovou technikou. Tak se skočte na náměstí podívat, jak se nám povedl :-)

 

Pečeme na Knoflíkový trh

První adventní neděle se blíží a s ní i Knoflíkový trh, který se koná v sobotu 26.11. na náměstí. A my tak máme plné ruce práce. Vyrábíme svíčky, věnce, papírové anděly, voňavá srdíčka k zavěšení, ale také perníčky, vánočky a další dobroty! Přijďte si naše výrobky prohlédnout, a nebo ještě lépe - koupit. Budeme moc rádi! :-)

 

Knihovna

Žáci prvního stupně si chodí občas zpestřit hodiny českého jazyka do knihovny. 

Máme jí naproti a moc se nám tam líbí! Dokonce si i někteří nechali zřídit průkazky, aby si mohli chodit půjčovat zajímavé knihy, které tam mají! :-)

 

Svatý Martin

11. prosince, svátek svatého Martina. I my ve škole jsme si povídali o tom, kdo byl Martin, proč slavíme jeho svátek a jaké dobroty s jeho svátkem souvisí.

A tak po vyplnění pracovních listů o Martinovi naše Sluníčka společně s paní učitelkami upekla svatomartinské rohlíčky. 

A moc se povedly!

 

Halloween

Konec října již tradičně patří Halloweenu. Ani u nás ve škole tomu nebylo jinak :-)

Oblékli jsme si strašidelné kostýmy...

 ..a užili si pěkné dopoledne za zvuků pohádkových písní, na které jsme si zatancovali. Ať už sami nebo s paní učitelkami :-)

A co by to bylo za Halloween bez pořádného sladkého občerstvení? Neodradili nás ani netopýři, duchové a žáby na dobrotách...

 ...a s chutí se do nich pustili :-) 

Halloweenské dopoledne jsme si moc užili a děkujeme všem maminkám, které se zapojily a něco dobrého upekly!

 

Podzimní mandaly

Ještě dokud venku svítí sluníčko, vypravili jsme se se staršími dětmi v rámci výtvarné výchovy ven a vytvářeli podzimní mandaly. Podívejte, jak se nám povedly!  :-)

Co mandala, to originál!

 

Záložka do knihy spojuje školy

Zapojili jsme se do projektu "Záložka do knihy spojuje školy", jehož cílem je navázat kontakty mezi českými a slovenskými školami a podpořit čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knihy.

A tak každý z nás vytvořil záložku, na kterou ztvárnil svého oblíbeného literárního hrdinu nebo příběh, vložili jsme je do krabice spolu s informačními materiály o Mníšku a odeslali naší partnerské škole do slovenské Šaľy. 

A teď už netrpělivě vyčkáváme, jaké záložky nám poslali naši noví kamarádi! :-)

 

Den s lesníky

Letošní školní rok jsme opět zahájili vycházkou po dobříšském lese s lesníky z Colloredo-Mansfeld s.r.o. Tentokrát si pro nás připravili program se sokolníkem, díky kterému jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací ohledně dravých ptáků. Všechny jsme si pak mohli prohlídnout pěkně zblízka a některé z nich si i podržet. Poté nás opět čekala svačinka v podobě opékání buřtů. Počasí nám vyšlo a my moc děkujeme lesníkům za krásně strávený podzimní slunečný den :-)

Vyjíždíme :-)

Jdeme lesem na určené stanoviště a po cestě si všímáme krásných barevných listů...

A teď už pěkně poslouchat výklad pana sokolníka...

 

Kromě dravců nám pan sokolník představil i svého loveckého psa Mikyho...

A teď už hurá na buřty! Mňam! :-)

 

Puntíkový den aneb Oblečme si puntíky a zbavme lidi předsudků!

29.října - světový den psoriázy, jehož cílem je informovat veřejnost o povaze tohoto chronického zánětlivého autoimunitního onemocnění celého organismu, jehož projevy jsou viditelné na kůži.

A tak jsme si ve škole pověděli o lidech onemocněných lupénkou, a pak jsme společně vytvořili jeden velký puntík. Protože víme, že nikdo by neměl zůstat se svými starostmi sám.

Víte, že lupénka není infekční onemocnění a že není potřeba se lidí s takovým onemocněním bát? My už jo! :-)

 

Dýňování

Konec října a Halloween je tu! Rodiče přinesli dýně a naše Sluníčka tak o pracovních činnostech mohla s pomocí paní učitelek vyřezávat a zdobit svoje vlastní dýňová strašidla. 

No, podívejte, jak se nám povedla!

Pozadu nezůstali ani žáci prvního stupně, kteří společně vydlabali a vyřezali krásnou dýni :-)

 

Požární ochrana očima dětí

Minulý školní rok jsme se zapojili do výtvarné soutěže Požární ochrana očima dětí a mládeže pořádané ORPOO PZ.na téma "Živelné katastrofy - náročný úkol pro hasiče". O hodinách výtvarné výchovy jsme tak vytvářeli obrázky s motivy hasičů zasahujících při živelných katastrofách, součinnost  hasičů s Policií ČR a Zdravotní záchrannou službou, používání vhodných prostředků pro zásah, a byli jsme úspěšní!

Hned tři naši žáci se umístili v okresním kole soutěže na krásných prvních a druhých místech. A protože si pro ceny do Jílového u Prahy nemohli dojet, byly nám na začátku nového školního roku poslány do naší školy. Vítězům moc gratulujeme a doufáme, že všichni žáci tak získali motivaci k dalšímu výtvarnému tvoření :-)